Plan your visit

co je možné vidět, kdy a za kolik

Služby pro návštěvníky

  • Suvenýry a upomínkové předměty můžete zakoupit přímo v pokladně kláštera. 
  • Pamětní razítko kláštera je k dispozici v pokladně kláštera.
  • Občerstvení, resp. kávu a vybrané limonády si zakoupíte v prodejně Keramika Plasy v přízemí budovy konventu (místo, kde končí prohlídkový okruh Cisterciácký klášter).
  • Velké klášterní nádvoří a vybrané části klášterního areálu si můžete projít a prohlédnout zdarma.
  • Kulturní akce, které se konají klášteře naleznete na tomto odkazu.
  • Na prohlídku hlavního okruhu je možné zapůjčit si cizojazyčný text v anglickém, německém nebo ruském jazyce.
  • Pokud toužíte zakoupit si další upomínkové předměty nebo si koupit drobnosti, které Vám zkrášlí domov, navštivte prodejnu v rohu konventu Keramika Plasy.
  • Další informace o aktuálním dění v klášteře naleznete na našem volně přístupném facebooku.

Parking

Parkování zdarma je přímo před vstupenkovou pokladnou Správy kláštera Plasy. Parkoviště není vyasfaltováno, ale i tak je vhodné jak pro osobní automobily, tak autobusy. Parkoviště využijte i při svatbách - kapacita je dostatečná.

Ve směru od Plzně: na kruhovém objezdu třetí výjezd směrem Most a za mostem přes řeku Střelu hned první obočka vlevo (pro mapu klikněte na šipku vpravo).

Ve směru od Mostu: projedete po hlavní silnici I/27 kolem budovy sýpek (s věží) a konventu a těsně před mostem přes řeku Střelu zabočíte vpravo (pro mapu klikněte na šipku vpravo).

Accessibility

Hlavní prohlídková trasa Cisterciácký klášter je z části bezbariérová - budova kostela je bezbariérová, a pak je třeba se dostat po cca 30 nízkých schodech do patra budovy konventu, kde už probíhá přibližně hodinová prohlídka po rovině (pískovcová dlažba, široké dvoukřídlé dveře, prahy nízké a jen minimálně). Na konci je třeba opět překonat schody do přízemí. Před návštěvou nás určitě kontaktujte!

Pets

Živá zvířata máme v klášteře rádi, ale do interiérů k nám nemohou - a to ani v přenosných taškách. Přesto je obrovský areál kláštera pro ně (na vodítku) volně přístupný. Pokud se svého mazlíčka rozhodnete nechat v autě, přesvědčte se, že stojíte ve stínu a zvíře má zajištěné větrání.

Cyclists

Kolo na prohlídku neberte, nechte ho na parkovišti před pokladnou nebo u stromu před budovou. Stejně tak přemýšlejte nad tím, zda svoji jízdou po pěšinách v areálu neohrožujete jiné návštěvníky.

Child facilities

Máme různě dlouhé prohlídkové okruhy - zvažte předem schopnosti a aktuální náladu vašich nejmenších dětí, abyste nekazili prohlídku sobě, či ostatním návštěvníkům. Během prohlídky okruhu Cisterciácký klášter se mohou děti částečně zabavit hledáním plyšových hadů poschovávaných na trase.

Refreshments

Nejbližší restaurace jsou už cca 50m od pokladny (Knížecí pivovar či Rudolf II.). Pokud Vám stačí lehčí občerstvení a pískoviště pro děti, je takové zařízení hned za klášterní zdí (U Suku). Při procházce kolem anglického parku a řeky Střely ke studánce Prelátce najdete další možnosti občerstvení (Pizzerie Na Barrandově, hospoda na hřišti, ...). Pro mapu klikněte na šipku vpravo.

Přímo v konventu v obchodě s dárkovými předměty (na konci prohlídkové trasy, ale běžně přístupný i zvenčí) si můžete koupit kávu s sebou v obchodu s dárkovým zbožím; potraviny se nachází kousek za kruhovým objezdem.

U všech restauračních zařízení si, prosím, ověřte otvírací dobu na jejich internetových stánkách.